GET CONNECTED
2015 Pulse - All Rights Reserved
İnfografik Video Nedir, Neden Kullanılır?

İnfografik Video şirketinizi, ürününüzü, hizmetinizi veya konuyu izleyicilerinizin ya da müşterilerinizin ortalama iki dakika veya daha kısa sürede anlayabileceği bir şekilde açıklamak için tasarlanan videolardır. İyi bir İnfografik Video’da en önemli dört nokta; Sorun, Çözüm, Özellikler ile Avantajlar ve Çözüme Giden Yol.

Bu videoların en önemli özelliği, doğru bir bilgiyi iletirken kısa ve ilgi çekici olarak tasarlanmasıdır. Ne anlattığınızın önemi yok çünkü İnfografik Video’lar izleyicilerinize ne yaptığınızı ve bir sonraki adıma geçmeleri için gereken arzuyu net bir şekilde kavratır.

Ne Zaman ve Nerede İnfografik Video Kullanmalıyım?

İnfografik Video’lar genellikle markanızın hedef kitlesinde olan potansiyel müşterilere ulaşmak istediğinizde en kullanışlı iletişim araçlarından biridir. GloryBeBoom! size özel tasarladığı yaratıcı İnfografik Video projeleriyle markanızın algılanan değerini ve prestijini artırır. Tasarladığımız İnfografik Video’larınızı web sitenizin ya da sosyal medya hesaplarınızın sayfasında, ürün veya hizmet sayfalarında, bültenlerde, satış toplantılarında ya da katıldığınız fuarlarda kullanabilirsiniz.

İnfografik Video'nun En Önemli Özellikleri Nelerdir?
  • Ortalama 2 dakika ya da daha az
  • Açık ve net
  • Anlatım tonu
  • Faydalara odaklanma
  • Harekete geçirici özel mesaj
İnfografik Video'ları Nasıl Tasarlıyoruz?

Aslında her şey keşifle başlıyor. Öncelikle anlatmak istediğimiz şirketi, ürünü, hizmeti  ya da konuyu iyi anlamakla başlıyoruz. Beyin fırtınası yapmak için ekip olarak toplanıyoruz. Kesin adımlarımızı atmadan önce konsept için iyi ve kötü olmak üzere bol miktarda fikir çıkartıyoruz. Konsept belirleme aşamasını tamamladıktan sonra metin yazımını isterseniz siz bizimle paylaşabilirsiniz isterseniz de GloryBeBoom!’un zeki ve profesyonel metin yazarlarının desteğini arkanıza alabilirsiniz. Bu çalışmaların ardından yaptığınız işe uygun metaforlar üretiyoruz ve benzersiz bir görsel tasarım ile size mükemmel bir video sunuyoruz. İyi bir İnfografik Video’nun yaratıcılık ile stratejiyi iyi dengelemesi gerekir. Sunulan reklam öğesinin müşterilerinizi etkilemesi ve onlara videonuzu izlemeye özen göstermesi için bir neden vermesi gerekir. Stratejimiz, izleyicilerinize özel bir mesaj yayınlamak ve onları istenen işlemi yapmaya motive etmektir.

İnfografik Video Tasarımlarımızdan Örnekler
Bir İnfografik Video'ya sahip olmak ister misiniz?
İnfografik Video Nedir? İnfografik Video Animasyonu Yapımı - glorybeboom.com